Главная Бизнес и Финансы Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019

Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019

Автор Admin
Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019

25 червня в селі Ксаверівка-2 на базі Виставково-інноваційного центру НААН пройшов всеукраїнський День поля.

Свято зібрало багато почесних гостей серед яких президент НААН Ярослав Гадзало,  заступник Міністра  аграрної політики і продовольства  Володимир Топчій, директори інститутів НААН В’ячеслав Соколов, Віктор Камінський, Раїса Вожегова, Віктор Кириченко, а також понад п’ятсот наукових співробітників, селекціонерів, підприємців, виробничників,  працівників та представників аграрного сектору з усіх регіонів України.На сьогоднішній день сортові ресурси в усьому світі відіграють одну з провідних ролей. Адже в контексті клімату ,який міняється, в контексті погоди доводиться активно реагувати на зміни, виводити рослини з новими ознаками, приймати нові технологічні рішення і мінімізувати все нові і нові ризики. На святі гостям було продемонстровано понад 1200 сортів та гібридів сільськогосподарських культур, створених науковими установами НААН України, кращі сорти озимих, ярих зернових, сортів картоплі, лікарських рослин.

 

Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019
«Сьогодні ми проводимо Всеукраїнський День поля за участю Міністерства аграрної політики і продовольства  України, великої кількості науковців, селекціонерів, підприємців, яких ми запросили щоб продемонструвати нові перспективні сорти виведені науковими установами нашої академії, — розповідає президент НААН Ярослав Гадзало. — На цьому полігоні по випробуванню, де ми зараз знаходимося, висіяно 1223 різновидів сільськогосподарських культур.Зараз наші селекціонери замаються вирощуванням 256 сортів, у тому числі і лікарських рослин, які вирощуються на полях нашої держави. На виставці представлені основні, найбільш перспективні сорти останніх років, які занесені до реєстру сортів і гібридів для розповсюдження на території  Україні».

 

Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019
«Ми завжди пропонуємо бізнесменам, аграрним підприємцям брати участь в подібних заходах, щоб вони могли ознайомитися з новими сортами, які дають високі врожаї. До того ж представлені на цих полях культури є стійким до хвороб, несприятливих погодних умов, і навіть, як ми бачимо зараз, після грози і ураганів вони не вилягли, що є позитивним для збору врожаю, — розказує Ярослав Гадзало».Минулого року Україна виробили трохи більше 70 млн. тонн зерна. Тому селекціонери НААН намагаються виводити такі сорти та гібриди, які б повністю відповідали всім сучасним нормам і вимогам, до того ж були більш високоврожайними за попередніх. І тут науковцям академії стає в нагоді можливість використовувати селекційний банк, який знаходиться при Харківському інституті ім. Юр’єва і який є одним з найбільших в Європі. В ньому розміщено понад 150 тис. зразків рослин.

 

Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019
Торкнувся Ярослав Гадзало і особливостей та проблем вітчизняної селекції:«Є цілий ряд культур, селекцією яких окрім нашої Академії не займається ніхто і поставок із-за кордону практично теж нема. Це гречка, просо, жито, вісімдесят відсотків пшениці, ячменю та третікале вітчизняної селекції.

Щороку система академії продає насіння більш ніж на 36 млрд. грн. І якщо ми  не будемо виробляти цей посадковий матеріал  – його доведеться завозити з-за кордону.  Але експортні сорти несуть у собі більше ризиків, оскільки не можна бути впевненими, як вони покажуть себе в тих чи інших ґрунтово-кліматичних умовах. В той же час вітчизняні сорти та гібриди є адаптованими, оскільки наші наукові установи є в кожному регіоні, кожній кліматичній зоні нашої країни. Тому і наші вони є стійкими як до високої вологості, так і до вилягання, великої кількості хвороб, а на півдні – посух і дають прекрасні врожаї.

 

Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019
Тож ті підприємці, які беруть у нас той чи інший сорт пшениці, ячменю, кукурудзи, інших культур, можуть бути впевненими, що отримають ті врожаї, на які розраховують. Похибка може бути лише у зв’язку з певними ґрунтово-кліматичними умовами, або порушенням ними технологій вирощування. До того ж наша цінова пропозиція по реалізації насіння є набагато дешевшою ніж більшості іноземних аналогів».Також в ході Всеукраїнського Дня поля гостям було представлено нові вітчизняні високоврожайні сорти картоплі. Фермери, представники аграрного бізнесу та гості мали змогу за  бажанням ознайомитися і з іншими сортами сільськогосподарських культур, серед яких круп’яні, олійні,біоенергетичні культури, столові та цукрові буряки, соя, соняшник, кукурудза, сорго, багаторічні та однорічні трави.

 

Незважаючи на спекотну погоду свято пройшло в легкій позитивній атмосфері. А всіх гостей пригощали прохолодним  квасом та смачними частуваннями. 
Новини НААН: Всеукраїнський День поля 2019
0 комментарий
0

You may also like

Оставить комментарий