Главная Разное АНТОН ОВСІЄНКО: «В Білогородській ОТГ ключовими мають бути засади рівності та партнерства між усіма селами громади

АНТОН ОВСІЄНКО: «В Білогородській ОТГ ключовими мають бути засади рівності та партнерства між усіма селами громади

Автор Admin
АНТОН ОВСІЄНКО: «В Білогородській ОТГ ключовими мають бути засади рівності та партнерства між усіма селами громади

Кабінет Міністрів вже визначив межі територіальних  громад, а Верховна Рада затвердила нове районування. За декілька місяців Святопетрівське де-факто увійде до складу Білогородської ОТГ, яка відійшла до Бучанського району.  Як такі зміни адміністративно-територіального устрою вплинуть на майбутнє нашого села? Про це в інтерв’ю з Святопетрівським сільським головою Антоном Овсієнком.

— Як мені відомо, під час обговорення перспективного плану Київщини в обласній раді, що відбулося торік за участі керівників органів місцевого самоврядування, Ви задекларували, що Святопетрівському найкраще залишитися самостійним та ні до кого не приєднуватися. Чим була зумовлена така позиція?

— Декількома факторами. Насамперед ще на старті процесу децентралізації в селі пройшли громадські обговорення цього питання. І переважна більшість їх учасників висловилася проти об’єднання з сусідами. Така позиція має цілком логічні обґрунтування. Адже залишатися самостійними нам дозволяють можливості нашого бюджету. За методикою формування громад, затвердженою Кабінетом Міністрів, Святопетрівське має високу спроможність. І ми можемо розвиватися самостійно.

— Тоді як Ви розцінюєте перспективи Святопетрівського в складі Білогородської об’єднаної територіальної громади? Та які події передували ухваленню такого рішення?

— Зазначу, в нашому пристоличному районі жодна громада не була створена на добровільних засадах, тобто до січня 2020 року. Навіть у тих містах, які подолали складний шлях об’єднання і отримали позитивні висновки, так і не були призначені вибори. Тобто можна сказати, що остаточні межі ОТГ затверджувалися централізовано. Відповідно до діючого законодавства, право поставити останню крапку в цьому процесі було надано Кабінету Міністрів України.

Наша позиція залишитися самостійними не була врахована, оскільки держава обрала шлях на укрупнення як районів, так і громад. Ще на попередньому етапі формування перспективного плану на рівні області розглядалося декілька варіантів «приєднання» Святопетрівського. Спершу наше село включили до складу Білогородської ОТГ, потім приєднали до Вишневої. Зрештою, в остаточному варіанті документа — Святопетрівське залишилося в складі Білогородської громади. На мою думку, таке рішення є цілком закономірним та економічно й історично доцільним. Корінні жителі села знають, що до 1990 року тоді ще Петрівське належало до Білогородської сільської ради. Історична спорідненість та спільні соціально-побутові зв’язки стали передумовою створення такого об’єднання.

— А які ще населені пункти увійшли до складу Білогородської ОТГ?

— Села Гореницької сільської ради (Гореничі, Лука, Стоянка, Гнатівка), Музичанської сільської ради (Музичі, Неграші) та Бобриця. Усі вони, як і Святопетрівське, рівновіддалені від центру громади – Білогородки (яка, до речі, поєднана з с. Шевченкове), що є зручним для транспортного сполучення.

Музичі та Бобриця – це туристична окраса громади, а Гореничі, Святопетрівське, Білогородка – економічний потенціал. Три останні ради мають приблизно рівні бюджетні можливості. І це ще одна із переваг такого об’єднання. Думаю, засади рівності та партнерства між всіма населеними пунктами повинні бути ключовими в цій ОТГ, яка має досить розвинену соціальну інфраструктуру та значні передумови для потужного фінансово-економічного зростання. Більше того, децентралізація передбачає наближення послуг до людей. Вважаю, що в більшості сіл майбутньої громади мають працювати центри надання адміністративних послуг, щоб жителі ОТГ могли отримати потрібні їм довідки на місці.

— З огляду на перспективу входження Святопетрівського до об’єднаної територіальної громади, які завдання особисто Ви, як сільський голова зараз ставите перед собою?

— Насамперед завершити вже розпочаті інфраструктурні об’єкти. Ввести в експлуатацію новий корпус дитячого садочка. Постійно в селі проводяться роботи з розбудови соціальних закладів, благоустрою населеного пункту. За останні роки сконцентрували значні зусилля для залучення коштів із районного, обласного, державного бюджетів для розвитку інфраструктури нашого села. Увесь цей час працювали над збільшенням надходжень до сільського бюджету. За останні десять років бюджет Святопетрівського зріс майже в 15 разів. І одна із передумов такого зростання – створення сприятливого середовища для розвитку бізнесу. Сьогодні на території Святопетрівського успішно працюють сотні підприємств. У нас  розгалужена  мережа закладів торгівлі та побутового обслуговування населення. 

— Як відомо, Україна, а відтак, і Київщина має вже нове районування. Відповідно до постанови, ухваленої Верховною Радою, Києво-Святошинський зник із мапи України, натомість, Білогородська ОТГ увійшла до складу Бучанського району. Як Ви  взагалі ставитеся до процесу укрупнення районів?

Поки складно оцінити такі зміни. До слова, населені пункти Києво-Святошинського  розділили між трьома районами. Приміром, до новоутвореного Бучанського району, разом із Білогородською територіальною громадою (до якої входитиме Святопетрівське) також віднесли Борщагівську, Вишневу та Дмитрівську ОТГ.  Вважаю, що час покаже наскільки вдалими були ці зміни. Однак не варто забувати й інше, що значні повноваження, і зокрема щодо розподілу бюджетних коштів,  райони втратять. Натомість додаткові можливості з’являться на місцях — в ОТГ.  Тому в громадах насамперед слід буде подбати про створення локальних структур (відділів освіти й культури, управління соціального захисту та ін.) та про налагодження ефективної їх роботи. Тоді такі нововведення лише позитивно вплинуть на життя людей. Адже всі послуги необхідно наблизити до громадян і зробити їх максимально доступними. Власне, це і є головне завдання децентралізації.  

— Яким Ви бачите майбутнє передмістя?

— Насамперед – це комфортна територія для життя. Цього можна досягнути завдяки збалансованому розвитку території, створивши сприятливі умови для економічного сектора та зеленого туризму. 

АНТОН ОВСІЄНКО: «В Білогородській ОТГ ключовими мають бути засади рівності та партнерства між усіма селами громади

0 комментарий
0

You may also like

Оставить комментарий