Главная Разное В НААН України розповіли про вплив глобального потепління та як українські господарства борються з його наслідками

В НААН України розповіли про вплив глобального потепління та як українські господарства борються з його наслідками

Автор Admin
В НААН України розповіли про вплив глобального потепління та як українські господарства борються з його наслідками
Вплив глобального потепління протягом останніх десятиліть відчувається все гостріше. Літо стає більш посушливим і спекотливим, з малою кількістю опадів і посухами, зима – більш м’якою і малосніжною. Спостерігається наступ степової зони на лісостеп і полісся. А зменшення водного забезпечення відчувається практично на всій території України. Звичайно, все це впливає і на розвиток сільського господарства, його особливості.В Україні проблемами водного забезпечення сільського господарства займається відділення землеробства, меліорації на механізації НААН, в тому числі і Інститут зрошувального землеробства, який функціонує майже 130 років.

«Ми єдиний інститут в Україні, який займається проблемами зрошування, зрошувального землеробства, технікою поливу, — розказує директор інституту Вожегова Раїса.

 

Ми працюємо в зоні ризикованого землеробства, допомагаємо забезпечувати сільське господарство Херсонської, Миколаївської та інших областей. Іншим напрямком роботи нашого інституту є богарне землеробство, підбір посухостійких сортів та гібридів, розробка технологій вирощування».«Зараз, в умовах глобального потепління і водного дефіциту, наші вчені займаються великою частиною питань, що стосуються сільського господарства, починаючи від системи сівозміни, родючості ґрунтів, їх обробки, насінництва, створення сортів і гібридів основних культур, які вирощуються на зрошуваних територіях, — розповідає Вожегова Раїса. – Лише в нашому інституті проводиться єдина в Україні селекція в умовах зрошування. І як показує практика – сорти озимої пшениці та інших культур селекції нашого інституту вносяться до реєстрів рослин Туреччини, яка закупає в нас сорти, платить роялті. Сорти люцерни нашої селекції займають основні площі в Україні, а це 70-80% від загальних».

 

В НААН України розповіли про вплив глобального потепління та як українські господарства борються з його наслідками
Також ситуацію в сільському господарстві прокоментував президент НААН України Гадзало Ярослав: «Зараз все більше відчувається дефіцит води. Особливо це стосується південних та південно-східних, степових областей України. Тому науковими установами нашої академії ведеться розробка посухостійких сортів, які є дають хороші врожаї навіть в умовах посух, нестачі дощів. Також вони є стійким до впливу екстремальних температур, комплексу хвороб. І як показує практика, саме сорти розроблені українськими науковцями дають кращі показники врожайності в погодних умовах нашої країни».«Зараз ведеться удосконалення та виробниче освоєння нових технологій сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, спрямованих на підвищення продуктивності та максимальне використання біокліматичного потенціалу зони, створюються та поширюються у степовій зоні високопродуктивні конкурентоспроможні сорти гібридів озимої пшениці, сої, люцерни, кукурудзи, томатів, відпрацьовуються організаційно-економічні механізми господарювання на зрошуваних землях та їх адаптація до ринкових відносин», — розказав президент НААН Гадзало Ярослав.

На сьогоднішній день розвиток сільського господарства в умовах дефіциту води є одним із світових трендів. І від того як Україна буде використовувати свій потенціал в даному напрямку,  залежить і майбутня конкурентоспроможність на міжнародному ринку.

0 комментарий
0

You may also like

Оставить комментарий