Главная Красота и Здоровье Мотузки для альпінізму

Мотузки для альпінізму

Автор Admin
Мотузки для альпінізму

Для кожного конкретного випадку потрібне застосування певного типу мотузки на https://terraincognita.com.ua/ckelelazinnya/ckelelazne-sporyadzhennya/motuzki/, якщо ви хочете не тільки ефективно подолати маршрут, але й максимально безпечно, адже альпіністський трос може не раз врятувати життя при проходженні складних умов. В залежності від сфери застосування, мотузки для альпінізму поділяють на статичні, динамічні та допоміжні.

Статичну використовують лише в умовах, де на трос не буде різкого навантаження, ривків, тобто навантаження буде статичне. Найчастіше використовується в промисловому альпінізмі для виконання висотних робіт, а також для натягування переправ, перил, організації верхньої страховки, словом, у випадках, коли відсутні різкі несподівані навантаження.

Мотузки для альпінізмуДинамічна ж мотузка, навпаки, розрахована на ситуації, де можуть бути присутні різкі зриви, падіння. Така мотузка може розтягуватись по довжині більш ніж на 20 відсотків, завдяки чому навантаження розприділяється рівномірно на окремі точки страховки, що допомагає запобігти трагедії при падінні.

Також при виборі потрібно особливу увагу звернути на рівень пропитки мотузки, для альпінізму в горах це повинна бути повна обробка і сердечника, і обплетення. Це буде впливати як на довговічність мотузки, так і додасть впевненості у складних умовах, адже у вологому стані вона втрачає свої динамічні властивості в порівнянні з сухою, а також мокрий трос буде значно важчий, що є значним мінусом, адже все спорядження доводиться носити на собі. Найбільш популярний діаметр мотузки в альпінізмі — це 9-9,5 мм, а довжина бухт зазвичай становить 50 м.

Обов’язково радимо звертати увагу на сертифікацію мотузки по стандартам динамічної, а також на технічні характеристики, що написані на етикетці, де вказані діаметр, вага, а найголовніше –максимальна сила ривка, тобто наскільки динамічна мотузка буде компенсувати ривок в момент зриву.

Також важливим показником буде кількість одиниць UIAA, він безпосередньо показує, скільки глибоких ривків може витримати дана мотузка в найгірших умовах. Чим більший цей показник, тим краще трос буде відновлюватись після зривів, в хороших цей показник може досягати 8-12 зривів. Звичайно, якщо ви новачок в цій сфері, таке важливе питання власної безпеки краще довірити професіоналам. Досвідчених та обізнаних продавців-консультантів туристичного спорядження ви можете знайти у фірмових магазинах Терра Інкогніта за адресами:

  • м. Київ, вул. ГнатаХоткевича , 8
  • м. Львів, вул. Пекарська, 26
  • м. Одеса, вул. Ніжинська, 37

А перелік наявних товарів шукайте в інтернет-магазині за посиланням: www.terraincognita.com.ua та замовляйте товари в будь який куточок України. Якщо виникли запитання з приводу вибору альпіністських мотузок чи іншого туристичного спорядження – телефонуйте за номерами: +38 098 62 555 74, +38 093 62 555 74 чи пишіть на сторінку у Facebook.

Приємних покупок та задоволення від підкорення вершин!

0 комментарий
0

You may also like

Оставить комментарий