Главная Без рубрики Новини НААН: Як в Асканія-Нова виводять нові породи овець

Новини НААН: Як в Асканія-Нова виводять нові породи овець

Автор Admin
Новини НААН: Як в Асканія-Нова виводять нові породи овець
Понад століття тому на півдні України, в центрі таврійських степів почав формувався потужний науковий центр з проблем тваринництва. Це Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова».
Історія установи починається з 1910 року, коли було утворено зоотехнічну станцію, яка згодом в 1931 році була реорганізована в Інститут сільськогосподарської гібридизації.На сьогоднішній день до структури інститут входять:

• Відділ вівчарства з лабораторіями селекції кіз та овець, технологій виробництва і переробки продукції вівчарства, вовнознавства;

• Лабораторії скотарства, свинарства, кормо виробництва та годівлі сільськогосподарських тварин;

• Відділ генетики та біотехнології, який має дві лабораторії відтворення сільськогосподарських тварин.

 

Новини НААН: Як в Асканія-Нова виводять нові породи овець
«На сьогоднішній день Асканія Нова – це єдиний в Україні селекційно генетичний центр з розведення овець, — розповідає директор інституту Вдовиченко Юрій. —  Раніше в роки радянського союзу 80% овець, які розводилися, були створені саме в нашому селекційному центрі».«Зараз нами також виводяться нові породи свиней, великої рогатої худоби. Асканійська м’ясо-вовнова, асканійська тонкорунна, цигайська породи. Це ті всі породи, якими ми займаємось і авторами яких ми є. За роки роботи нашими науковцями було створено та удосконалено існуючі породи, типи та лінії овець, ВРХ з використанням сучасних методів селекції, біотехнологій і генетики.

Також ми являємося селекційним центром м’ясного скотарства на півдні України. Зараз основними є три породи свиней які були створено ще в радянські часи. Тому ми продовжуємо формувати селекційно-генетичний матеріал і поліпшувати якості порід», — розповів Вдовиченко Юрій.

 

Також науковцями Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова» було впроваджено використання молекул яро-генетичних маркерів у практичній селекції сільськогосподарських тварин, розроблено ефективні методи та форми збереження генофонду порід сільськогосподарських тварин південного регіону України.
«На сьогоднішній день Інститут тваринництва степових районів «Асканія-Нова» є однією з провідних наукових установ нашої академії, — розповідає президент НААН України Ярослав Гадзало. Не зважаючи на всім відомі існуючі проблеми в науковому світі і недофінансування галузі, науковцями інституту продовжуються дослідження, розроблено сучасні системи кормовиробництва та годівлі овець, створено нові технології виробництва та переробки продукції вівчарства, розроблено технологію безвідходного виробництва і переробки молока на основі створеного нового технічного засобу та технологічного модулю». 
Новини НААН: Як в Асканія-Нова виводять нові породи овець
«Також інститутом було виведено і покращено такі породи овець як асканійська каракульська, тонкоруна. Серед великої рогатої худоби – це південний тип української чорно-рябої, південна м’ясна порода. Також це породи такі породи свиней як українська степова біла, українська степова ряба, асканійський тип української м’ясної породи», — розповідає Ярослав Гадзало.Окрім того Інститут тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова» НААН України впроваджуються інноваційні проекти, зареєстровано велику кількість авторських свідоцтв та патентів на винаходи.
0 комментарий
0

You may also like

Оставить комментарий